Výkup papíru

Výkup neboli recyklace papíru, není žádnou novinkou. Papír se recykluje již spoustu let, je ovšem smutné, že se díky ekonomickým hypotézám, nikoliv však faktům, od recyklace upouští. Přitom průměrný Čech spotřebuje 89 Kg papíru ročně. Toto množství odpovídá asi dvěma stromům, zkuste si tedy představit, kolik lesa se za rok vykácí, jen pro občany naší republiky. Obrovským problémem současnosti jsou všudypřítomné letáky, které se tisknou bez přestání a kterých máme všichni plné poštovní schránky.

Jak třídit starý papír?

Třídit a vykupovat papír je přitom tak snadné. V naší republice je průměrně na každém 110 metru obce umístěn kontejner. Pokud ale chcete z třídění papíru mít nějakou tu provizi, pak se obraťte na výkup papíru. Ve výkupnách totiž dostanete za papír zaplaceno. Můžete si tedy vyklidit půdu nebo garáž a ještě si přivydělat. Vykoupený papír se vždy dostane k recyklační technologii a je z něj vyroben nový papír. Tato technologie je složena z více kroků, díky kterým papír neztratí své vlastnosti, vždy záleží na následném účelu použití papíru.

Recyklace papíru

Kromě toho, že za výkup papíru dostanete i zaplaceno můžete mít dobrý pocit z toho, že jste udělali něco dobrého pro životní prostředí. Pokud totiž papír vyhodíte, tak pravděpodobně skončí na skládce komunálních odpadů. Problémem komunálních odpadů je to, že jsou téměř vždy mokré a díky tomu v nich dochází k chemickým reakcím. Právě papír je ideální složkou, která nasaje vlhkost a tyto reakce podporuje. Každý z nás již dnes doplácí na složité monitorovací systémy, které hlídají produkci metanu na skládkách a podobně. Oproti tomu, výkup papíru je čistá technologie, ve které nejen, že ušetříte stromy, ale navíc nebudete podporovat nežádoucí a hlavně nebezpečné procesy na skládkách.