Výkup hliníku

Hliník je velice známý kov, využívá se na výrobu slitin určených pro letadla, ale my jej známe spíše z elektrotechniky. Hliník je totiž velice dobrým vodičem, navíc je lehký a poměrně měkký, což možností jeho využití ještě rozšiřuje.

Recyklace hliníku

industry-factory-chimneys

Samotná recyklace hliníku je velice dobrá, hliník se dá totiž poměrně snadno roztavit a tak je zde téměř 100% účinnost recyklace. Hliník se vykupuje po větších množstvích, například zbytky kabelů a tak dále, ale stejně tak se k výkupu hodí třeba staré nádobí a podobně. Právě hliníkové nádoby a příbory, přivedly lidstvo k myšlence, že hliník v krvi může způsobovat řadu chorob, existují dokonce i teorie, že ovlivňuje náchylnost na Alzheimera. Zatím jsou toto jen dohady, které nebyly prokázané. Každopádně hliník do těla nepatří, proto se během tak krátké doby (pár let) upustilo od jeho používání na výrobu příborů a nádobí. Hliník je jeden z mála prvků své skupiny, který se nevyskytuje v lidském těle ani ve stopovém množství, proto bychom měli dávat pozor, aby se do těla nedostal, protože naše enzymy na tento prvek nejsou připraveny.

Výkupny hliníku

Z těchto všech důvodů je výkup hliníku dnes velice aktuální. Nikdo neumí s určitostí říct, jaké množství je při vyluhování hliníku do přírody nebezpečné. Pokud se rozhodnete pro výkup hliníku, pak podporujete jeho recyklaci a tím se postaráte o to, aby se do přírody nedostával z těžby a z nového zpracování.

Vyhodit hliník do popelnice by byla nezodpovědnost. V tomto případě by totiž hliník skončil buď na skládce, nebo ve spalovně. Na skládce bude hliník ležet snad na věky a bude se pomalu rozpouštět do životního prostředí. Naopak ve skládce sice bude téměř určitě vyseparován a vykoupen, ovšem vy z toho nebudete mít ani korunu, a to by byla škoda, nemyslíte?